Jak wykonać bezbłędny i prawidłowy demakijaż?

Demakijaż jest jednym z najistotniejszych etapów codziennej pielęgnacji twarzy. W ciągu całego dnia na twarzy i dekolcie osiadają się zanieczyszczenia. Usuwając z twarzy makijaż oraz przy okazji przecierając dekolt  usuwamy wszelkie zanieczyszczenia ze skóry twarzy i dekoltu.

Demakijaż

Jak wykonać prawidłowy demakijaż?

Oczyszczanie twarzy należy rozpocząć od demakijażu oczu, a co za tym idzie – zmycia z powiek wszelkich cieni, kredek, eye linera oraz oczywiście tuszu do rzęs. W drugiej kolejności należy zmyć z twarzy podkład, puder i róż a następnie szminkę lub błyszczyk. Jednocześnie trzeba mieć na uwadze, że preparaty do demakijażu powinny być starannie dobrane do potrzeb i rodzaju naszej skóry.

Przy demakijażu oczu warto sięgnąć po delikatne płyny, które są specjalnie do tego przystosowane. Dzięki nim unikniemy podrażnienia delikatnej skóry wokół oczu a co za tym idzie unikniemy opuchnięć wokół oczu. Demakijaż oka wykonujemy delikatnymi ruchami od zewnętrznego kącika oka do wewnętrznego.

Do usunięcia makijażu wodoodpornego najlepszy będzie płyn dwufazowy np. Vipera dwufaza. Dzięki dwufazowej formule jest on w stanie usunąć nawet najbardziej trwały makijaż oczu.

Przy cerze suchej należy zachować szczególną ostrożność, żeby dodatkowo kosmetyk nie wysuszał skóry. W tym przypadku spisze się na medal woda micelarna, która usunie makijaż i jednocześnie, nawilży, ukoi skórę, usunie podrażnienia.

Cera tłusta również wymaga specjalnej troski. W tym wypadku najlepiej jest zdecydować się na kosmetyki w formie żelu gdyż nie pozostawiają one na skórze dodatkowo tłustego filmu. Kosmetyki w formie żelu starannie usuwają makijaż oraz nadmiar sebum a jednocześnie nie pozostawiają uczucia ściągnięcia ani dyskomfortu skóry. Co więcej, nie blokują porów, pozwalają oddychać skórze.

Po demakijażu twarzy można użyć delikatnego toniku, który odświeży cerę oraz przywróci jej naturalne pH. albo wody micelarnej.

Cera mieszana jak sama nazwa wskazuje, łączy w sobie cechy skóry tłustej i suchej. Jeżeli  przeważają suche partie, demakijaż powinien mieć podobny przebieg jak przy cerze suchej. Natomiast, jeżeli większa część skóry twarzy permanentnie się przetłuszcza, wówczas demakijaż powinien być wykonany za pomocą zbliżonych kosmetyków, do tego przy tłustej cerze.

Podczas długiej podróży należy również pamiętać o oczyszczaniu twarzy dlatego warto jest mieć przy sobie kilka płatków kosmetycznych oraz tonik lub wodę micelarną.