Piękna skóra niezależnie od wieku

 

Każda kobieta, bez względu na wiek, chce wyglądać ładnie i atrakcyjnie. Szczególną, uwagę zwraca na stan skóry twarzy – to przecież z niej można czytać niczym „z otwartej księgi”.

neovadiol

Tymczasem w wyniku spadku poziomu żeńskich hormonów płciowych w naskórku dochodzi do spowolnienia podziału komórek, a jego warstwy ulegają ścieńczeniu. Natomiast w skórze właściwej szczególnie widoczne są zmiany dotyczące budowy włókien kolagenowych. Włókna te ulegają degeneracji, stają się sztywniejsze. maleje ich gęstość ułożenia w skórze. Gęstość kalogenu spada średnio o dwa procent rocznie, zwłaszcza w pierwszych latach okresu postmenopauzalnego. Zauważalne są również zmiany w obrębie włókien elastycznych oraz zmniejszenie zawartości kwasu hiauronowego, przez co skóra właściwa traci swoje nawilżenie.

Reasumując, starzenie menopauzalne, poza suchością skóry i utratą gęstości, charakteryzuje nagły rozpad tkanek podporowych w efekcie czego policzki zapadają się, owal twarzy jest mniej wyraźny, a skóra szyi opada. Dlatego konieczne jest przywrócenie skórze odpowiednich proporcji, odtwarzając całą jej grubość. Dzięki najnowszym technologią inżynierii tkankowej jest to dzisiaj możliwe.

Pięknie znaczy zdrowo

Od momentu założenia w 1931 roku, przez dermatologa Hallera i kosmetologa Guerina, laboratoria Vichy nieustannie dostarczają zaawansowanych rozwiązań dla potrzeb skóry. Sukces marki oparty jest na innowacji technologicznej, czerpiącej z dwóch nauk: dermatologii i kosmetologii.

Misją Vichy jest zdrowie skóry, dlatego tak ważne jest, aby każda pacjentka otrzymywała w aptece – udzieloną przez wykwalifikowanego farmaceutę – fachową poradę na temat typu skóry oraz odpowiedniej pielęgnacji. Kompleksowe i wszechstronne informacje na temat menopauzy – zarówno od strony ginekologicznej, psychologicznej, jak i dermatologicznej znajdziesz na stronie wizazsklep.pl 

Piękna pięćdziesięcioletnia

Z myślą o kobietach po 50 roku życia laboratoria Vichy stworzyły gamę dermokosmetyków Neovadiol GF, która oparta jest na technologii rekonstrukcji tkanek: opatentowanym związku składników proteic gf i pro-xylane, który działa na czynniki wzrostu w celu odbudowania skóry. Proteich gf – naturalny wyciąg bogaty w proteiny roślinne – pobudza syntezę czynników wzrostu, a pro-xylane – naturalny cukier pochodny cząsteczki ksylozy – wzmacnia tkankę podporową. W efekcie ich działania policzki zostają odbudowane, owal twarzy nabiera wyrazistości, a skóra szyi staje się bardziej jędrna i napięta.

Na dzień, na noc, pod oczy

Neovadiol gf na dzień wzbogacony został olejami roślinnymi, aby po zastosowaniu sprzyjać wyrównaniu niedoboru wody i lipidów w skórze. Neovadiol gf na noc zawiera mikropobudzającą substancję phytodoline, która zapobiega efektowi wygniecenia skóry po przebudzeniu. W okresie menopauzy zauważalne jest także uszkodzenie tkani podporowej kontutu oczu i ust. Powoduje to pionowe opadanie konturu oczu i ust, przez co twarz nabiera smutnego i zmęczonego wyrazu. Na szczęście proces ten można odwrócić. W tym celu Laboratoria Vichy stworzyły nowość Neovadiol gf kontur oczu i ust. Unikalny, owalny kształt aplikatora dostosowuje się do tych wyjątkowych stref. Sam aplikator wykonany jest z tworzywa o nazwie zamak – połączenie cynku, aluminium i magnezu, który zapewnia niezwykle orzeźwiający, przyjemny efekt oraz natychmiastowe działanie wygładzające, które potwierdzają testy kliniczne przeprowadzone pod kontrolą dermatologiczną.